Adolescence

2. ledna 2015 v 21:27 | Ame |  Jiné
Takže něco málo o dospívání :))
Dospívání znamená, že stále rostete a vyvyjíte se :))Doslova to je DOROSTOVÉ OBDOBÍ. Dospívání má pár základních etap :
1.) Dětství
2.) Puberta
4.) Střední věk
5.) Stáří


DĚTSTVÍ : Období dětství je pro mnohé nejjednodušejší částí dospívání, protože je to období, kdy máte nejvyšší fantazii a vaše mysl je fantazie. Jednoduše, vaše hlava se vznáší v pohádce. Ale jsou zde i vyjímky a to jsou děti, které si prošli nějakým traumatickým zážitkem a poté jen doufají, že bude zase vše v pořádku. Bohužel ale nebude....Učíte se nejzákladnější věci jako například : čůrat, chodit, jíst a mluvit. Upřímně lituji všech, kteří nezažili hezké dětství a nebo samotné dětství..

PUBERTA : Období, kdy se nejčastěji hádáte. Rychle se vyvyjíte a převládají vás hormony.Pubertální věk je pro většinu velká obtíž, a často se tímto věkem rozhoduje jejich budoucnost. Rostou vám doslova INTIMNÍ VĚCIČKY. Učíte se mnohem a mnohem více. Nabíráte více rozumu (není to moc pravda..) Puberťáci mají někdy i natolik emocí, že se z nich stanou příliš náladoví a tím pádem to směřuje ke špatné cestě...

DOSPĚLÍ : Dospělí to mají opravdu nejtěžší. Když býváte ještě v pubertě, často říkáte, že dospělí to mají lehčí, že nemusí chodit do školy, ale to není vůbec pravda. Oni si totiž prožívají úplně všechno. Musí platit všechny ty peníze, co do vás vložili. Pak jídlo...Musí chodit pracovat a někdy i přes noc, nebo brzy ráno...Tím se však dospělých nezastávám. To ne. Nezastávám se nikoho. I když jsou to dospělí, stále se mají co učit. Někteří se chovají ke svým dětem tak, jak se chovali jejich rodiče k nim a to je velmi špatně. Někteří se chovají stále jako děti a myslí si své. Neříkám ale, že všichni...

STÁŘÍ : Poslední etapa, kdy vyprávíte svým vnoučatům, jaký byl jejich život a velmi zajímavé je poslouchat, čím si naopak prožili oni. Stáří už není takové to období dospívání, ale u některch to tak skutečně je. Lidé, kteří už jsou staří nemají tolik síly, jako za předešlá léta, ale vzato mají více skušeností. Bohužel se tu stále najde rozmazlený fakan, který pokazí celou generaci.

A to je vše, co jsem vám o tom chtěla říct. Je to čistě můj názor a vím, že vy máte i své názory a to je to, co je na nás lidech takové zajímavé :)) Dobrou noc a užijte si ještě život :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama