How to write yaoi...?

23. června 2015 v 14:14 | Nerurin |  INFO
ČAUKO-kokakauko !
Rozhodla jsem se tohle napsat, protože jsem nemohla usnout kvůli blbému komárovi a tak jsem se díval na nějaká videa na youtube a už mě pestalo bavit. Bitch please! Je 4:06 xDD Why not.
Tímto článkem všk neříkám, že stejné chyby nedělám i já ;DD Berte na vědomí, že se to snažím napravit...možná...xD

K úvodu:
Možná jsou to totálně stupidní metody, ale takhle se mi vždy píše lépe. Je jen na vás jak si to přeberete ;) tedy začněme !

1)
Určitý přehled.
Určitě musíte vědět, o čem tak přibližně budete psát. Je opravdu zvláštní, když si jen tak z nudy jdete na blog, začnete psát pár slůvek a nakonec z toho vzejde nějaké yaoi, které nemá žádnou logiku. Věřte mi, mám s tím osobní zkušenosti a snažím se to do budoucna napravit.

2)
Pairing.
Nějaký ten pairing by též neuškodil. Přeci jen, co je to za yaoi když není žádný pairing?? :DD

3)
Děj?? Na co??
Povídka o yaoi nemusí mít děj, to je důležitější víc u shounen ai, ale nezaškodí když tam ten děj trochu vtěrnete.

4)
Nějaké dobré téma.
Mnoho lidí vybírá např.: škola, paranormální svět, práce či jiné...
Sama se pokouším o to, vytvořit nějaké zaujímavé téma, ale jak už víte, není to zrovna nejlehčí.

5)
Určitě bych nedělala yaoi neustále na takzv.: "jedno břemeno".
To znamená, že autor určité povídky píše pořád stejné výrazy, ale nemusí to být jen výrazy, ale např.: zakončení, děj nebo i to zmíněné téma. Často bývá povídka větou: "A nakonec usnuli v vzájemném objetí."..... NAJN!! Chtělo by to vždy ty konce zakončit nijak zvláštněji, jako např.: A poté zemřel... Ale zase neříkám, že to musí mít u každého článku negativní konec. TO NE!! Jen by bylo fajn, kdybyste se vyvarovali zbytečným problémům.

6)
Měla by se vám vaše tvorba líbit!!
Tohle jsem se přiučila i já. Napsala je mi to jednou jedna blogerka do komentářů. Určitě mi poradila správně. (proto tak miluju komenty btw...) Když se vám váš článek nelíbí, tak proč ho tedy zveřejňujete no ne?? :DD

7)
Dávat si pozor na pravopisné chyby. Já mám o čem mluvit, ale mám pravdu nemyslíte? Člověku je přeci líp, když může číst jednorázově a nemusí slovo číst X krát, aby ho pochopil, proto je na to lepší druhý "spolu autor", který by za vás DOBROVOLNĚ opravoval chyby ;)

8)
Obsah.
Tak samozřejmě, blog je přístupný pro všechny generace. Proto mám vždy napsané hned pod názvem co je to za "žánr". To by totiž mohlo stačit jako dostatečné varování pro osoby, které tím opovrhují nebo na to nemají žaludky, protože pak je to jen a jen jejich chyba.

9)
Čas.
Chtělo by to čas na celé přečtení, promyšlení jaké slova budou vhodná na to, aby tam byla přidána.

10)
Žánr.
Komedie, tragédie, horror či sci-fi :DD žánr je podle mě v povídce nejdůležitějším bodem, kterým říkáme v jakém duchu bude povídka psána.

To by bylo ode mne pro dnešek nejspíš vše a jakožto se chystám na tři dny jet na výlet se třídou a něco organizuji, tak se nesmím nechat vyrušovat. Rodiče jedou na dovolenou a já mám dům pro sebe. NÁJS!! Takže se pokusím dopsat alespoň jednu ze svých X rozepsaných povídek. ;))
Sayonara
*Nerurin*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dullahan Dullahan | Web | 21. července 2015 v 13:00 | Reagovat

Ještě bych přidala alespoň základní znalost anatomie a funkčnosti používaných orgánů a alespoň pokus o vystižení charakterů, pokud se jedná o fanfikci :D Čerpám osobně ze svých starších povídek, nad kterými se teď jen šklebím :D Jinak pěkné shrnutí, možná se teď budu víc soustředit na ty žánry :D

2 Nerurin Nerurin | E-mail | Web | 22. července 2015 v 13:07 | Reagovat

Já si říkala, že mi něco chybí :D určitě děkuji za připomenutí. ;))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama